BLOG

Jak zatrudnić wirtualną asystentkę? - Wszystko, co musisz wiedzieć!

Kilka słów, kim jest wirtualna asystentka?

Na samym początku nasuwa się pytanie, kim jest wirtualna asystentka i dlaczego “zatrudnię wirtualną asystentkę” zagości na dłużej w Twoim słowniku? Często przez przedsiębiorców postrzegane są one jako osoby multitaskowe i wielowymiarowe. Dlatego, że najczęściej zajmują się powierzonymi zadaniami i stanowiskami z różnych dziedzin np. Grafika, administracja, tworzenie stron www, obsługa social media, tworzenie kampanii reklamowych facebook ads, wykonywanie sesji telefonicznych itp. Ten obraz jest jak najbardziej zasadny, ponieważ wirtualnymi asystentkami zostają osoby, które mają już doświadczenie zawodowe w danych dziedzinach, ale postanowiły przekazywać wartość swoich umiejętności w formie usługi dla firm.

Jakie płyną korzyści z zatrudnienia wirtualnej asystentki?

Brak kosztów stałych:

Zadania, jakie może wykonać dla Twojej firmy, są w formie zdalnej. Pozwala to na zredukowanie kosztów zatrudnienia pracownika do zera! Wówczas nie ponosimy z tego tytułu dodatkowych wydatków związanych z zatrudnieniem, wynajmem i utrzymaniem biura, zapewnieniu odpowiednich narzędzi do pracy, szkoleń itp. Wirtualni asystenci działają na rzecz klienta biznesowego i co za tym idzie, są wyposażeni we własny sprzęt, miejsce do pracy i oferują swoje umiejętności w formie usługi.

Skalowanie kosztu pracownika:

Największym atutem jest sposób rozliczania, a mianowicie wirtualna asystentka rozlicza się za godziny (roboczogodziny). Jest to świetne rozwiązanie dla biznesów, które nie chcą tworzyć nowego etatu lub zadania są rozproszone i idealnym rozwiązaniem byłaby osoba z dostępnością np. 30 godzin w skali miesiąca, ponieważ przekazane zadania tyle faktycznie zajmują.

Rozliczenie:

Zazwyczaj wirtualni asystenci rozliczają się z klientami na podstawie wcześniej podpisanej umowy zawartej między przedsiębiorcą, a WA. Istnieje parę form rozliczenia:

  • Poprzez portal useme.
  • Umowa zlecenie.
  • Umowa o dzieło.
  • Faktura Vat.

W Taskme sposobem rozliczenia jest Faktura Vat.

Jak zatrudnić odpowiednią wirtualną asystentkę?

Na rynku pracy możemy znaleźć mnóstwo ogłoszeń, wpisując w wyszukiwarkę tę frazę możemy natrafić na wiele ofert, ale jak znaleźć tą najbardziej odpowiednią? Trudnym wyzwaniem może okazać się znalezienie właściwiej osoby, która spełni Twoje oczekiwania, dzięki czemu współpraca będzie odbywała się bezproblemowo z zadowoleniem dla obydwu stron. Warto przed podjęciem kontaktu przeczytać informację dotyczące kompetencji danej asystentki lub agencji. Cenimy sobie czas naszych obecnych i potencjalnych klientów, dlatego dla nas najważniejsza jest rozmowa lub spotkanie online i zrozumienie potrzeb firmy oraz ludzi w niej pracujących.

Dlaczego lepszym wyborem jest agencja niż jedna asystentka?

Ważnym elementem przy poszukiwaniu WA jest to, aby nie był to samodzielnie działająca asystentka, ponieważ w momencie urlopu, choroby czy niedyspozycji istotne jest to, aby miała zastępcę, któremu może powierzyć swoje zadania, przez co firma, dla której świadczymy usługi ma pewność, że wszystkie zlecone zadania, zostaną wykonane na czas.

Korzystając z naszych usług, masz pewność, że otrzymasz pracownika, który ma odpowiednie kompetencje, przez co powierzone zadania zostają wykonane w 100% profesjonalnie. My stawiamy na zasadę zaufania, którą wypracowaliśmy z naszymi klientami – rozliczamy się używając narzędzi do liczenia czasu pracy, dzięki czemu płacisz tylko za godziny, które wcześniej zostały ustalone. Jest to ogromna oszczędność, ponieważ rozkładając wynagrodzenie pracownika etatowego, płacimy również za jego przerwy, urlopy, zwolnienia chorobowe, poranne kawy, small talk na korytarzu itp. Wirtualna asystentka to szansa na optymalizację kosztów w firmie. 

Zatwierdzenie warunków współpracy i podpisanie umowy

Kolejnym krokiem do tego, abyś mógł dzięki pracy wirtualnej asystentki zaoszczędzić czas oraz finanse, są kwestie formalne, czyli zatwierdzenie warunków współpracy.

Umowa z wirtualną asystentką.

Jak z każdą umową warto się z nią szczegółowo zapoznać. Na szczęście umowy na usługi WA powinny w swojej postaci być proste i czytelne. Taskme świadczy jednorazowe zlecenia dla klientów, jak i usługi cykliczne np. 60 godzin w skali miesiąca. Nowością w naszej ofercie są subskrypcje roczne, co pozwala na zoptymalizowanie kosztów rocznych w jednej płatności i gwarancji dostępności WA w ustalonych oknach czasowych.

Podpisanie umowy i co dalej?

Ostatnim etapem przed rozpoczęciem ostatecznej usługi jest spotkanie wdrożeniowe. Niezbędny element, aby poznać kulturę organizacyjną Twojej firmy i możliwość do szybkiej adaptacji. Podczas spotkania szczegółowo omawiamy i ustalamy procesy współpracy, wdrażamy się do nowych narzędzi (jeżeli takie są), ustalamy okna czasowe i już!

TASKme.pl

W pełni zdalny outsourcing na miarę Twoich potrzeb.

Prosto, szybko, wygodnie… Sprawdź, jakie to proste!

Scroll to Top